Meet Results for Falcon Relays

Relay Events
Medals
Shuttle Hurdle
L. Sheffield
AJ. Gyanendra
K. Altoveros
A. Gamat
( TEAM )
 
Boys Relay
16.9
18.2
13.7
15.6
64.43
 
4x800m
A. Fuller
M. Carillo
M. Thompson
R. Patterson
( TEAM )
 
Girls Relay
2:30.2
2:32.8
2:34.3
2:40.4
10:18.10
2nd
4x800m
J. Blue
C. Love
M. Harpenau
K. Jacques
( TEAM )
 
Boys Relay
2:06.4
2:00.9
2:11.7
2:10.8
8:29.97
3rd
9-10 4x100m
S. Ferris
C. Chalhoub
M. Lance
C. Clark
( TEAM )
 
Girls Relay
13.4
14.6
14.5
14.2
56.56
3rd
9-10 4x100m
N. Naquin
A. Brock
T. McClelland
K. James
( TEAM )
 
Boys Relay
12.4
11.4
12.1
12.1
48.05
2nd
4x100m
D. Petrovic
A. Wright
D. Racicot
S. Norris
( TEAM )
 
Girls Relay
13.2
12.6
13.3
13.5
52.91
2nd
4x100m
A. Gamat
T. Moore
K. Hveem
J. Branch
( TEAM )
 
Boys Relay
11.5
11.6
11.0
11.3
45.56
 
9-10 Dis. Medley
L. Valdez
S. Adair
M. Blume
K. Iwai
( TEAM )
 
Girls Relay
4:04.7
66.7
2:39.1
6:04.7
13:56.08
1st
9-10 Dis. Medley
M. Johnson
T. McClelland
J. Rentz
D. Vasko
( TEAM )
 
Boys Relay
3:42.3
59.8
2:23.1
5:00.5
12:05.70
6th
9-10 Dis. Medley
J. Wood
L. Sheffield
M. Harpenau
P. Song
( TEAM )
 
Boys Relay
3:41.9
57.7
2:14.8
4:55.9
11:50.29
5th
9-10 Sp. Medley
D. Petrovic
D. Racicot
S. Norris
S. Adair
( TEAM )
 
Girls Relay
13.8
13.7
27.7
67.6
2:03.26
1st
9-10 Sp. Medley
N. Naquin
K. James
B. Wise
A. Brock
( TEAM )
 
Boys Relay
12.6
11.3
24.1
54.5
1:42.49
1st
4x200m
S. Norris
S. Ferris
M. Blume
A. Wright
( TEAM )
 
Girls Relay
27.6
28.4
29.5
27.5
1:52.99
2nd
4x200m
T. Moore
B. Wise
K. Hveem
J. Branch
( TEAM )
 
Boys Relay
23.9
25.9
24.6
23.2
1:37.63
 
Dis. Medley
M. Carillo
D. Racicot
L. Valdez
K. Rentz
( TEAM )
 
Girls Relay
4:05.2
67.6
2:36.6
5:30.5
13:20.35
2nd
Dis. Medley
C. Love
J. Branch
J. Blue
S. McGirr
( TEAM )
 
Boys Relay
3:17.4
56.3
2:11.8
4:54.3
11:20.82
1st
4x400m
M. Blume
L. Valdez
K. Rentz
A. Wright
( TEAM )
 
Girls Relay
64.3
63.7
66.4
65.6
4:20.00
1st
4x400m
C. Love
K. Hveem
A. McClanahan
AJ. Gyanendra
( TEAM )
 
Boys Relay
52.4
54.9
54.2
54.6
3:36.52
3rd
Individual Events
Boys
   Girls
Boys 110m
A. Gamat
 
Girls 100m
D. Racicot
 
2nd
High Hurdles
15.69 - 2nd
 
High Hurdles
18.29 - 5th
 
 
Boys 100m
J. Branch
 
Girls 100m
S. Norris
 
2nd
Dash
11.31 - 2nd
 
Dash
12.18 - 1st
 
1st
Field Events
Boys
   Girls
HIGH
J. Patel
J. Bachman
HIGH
K. Thompson
M. Bourasa
 
JUMP
5' 8"
5' 4"
   JUMP
4' 4"
4' 4"
 
LONG
T. Reed
M. Pettinato
LONG
K. Thompson
M. Blume
 
JUMP
18' 10"
17' 9"
   JUMP
13'1.5"
12'1"
 
TRIPLE
A. Gamat
 
  TRIPLE
N. Palafox
K. Thompson
2nd
JUMP
43' 6" - 2nd
 
   JUMP
28' 1"
26' 6 1/2"
 
POLE
R. Sadr
 
 POLE
-none-
 
 
VAULT
13' 0"
 
  VAULT
 
 
 
SHOT
JD. Smith
M. Hurley
 SHOT
G. Nawab
 
2nd
PUT
45' 1" - 2nd
35' 9"
  PUT
31'7.5"
 
 
DISCUS
P. Sung
R. Noble
  DISCUS
G. Nawab
 
5th
THROW
128' 1" - 5th
107' 6"
  THROW
105' 7" - 2nd
 
2nd